Okolje & energija

Stiropor na vlažni steni pospešuje karbonizacijo zidu

Podjetje Ing.klan se ukvarja s požarnimi elaborati, energetskim svetovanjem in izdelavo energetskih izkaznic pa tudi z gradbeno tehnologijo na osnovi ekoloških materialov, inovacij, razvoja mineralnih materialov in ekoproizvodnje.

Dogodki O & E

FINANCE
Okolje & energija
Dnevi energetikov 2024: to so zmagovalci letošnjega izbora za energetske nagrade Financ
Okolje & energija
Energetske nagrade
Okolje & energijaNataša Koražija Dnevi energetikov 2024: to so zmagovalci letošnjega izbora za energetske nagrade Financ 1

Nagrade in priznanja so dobili Energetika Maribor, IJS, HESS, Občina Kočevje, GLS Slovenija, SNEP GreenTwin, Enertec, Zeleni Hrastnik

FINANCE
Okolje & energija
Tako so sestavili finančno konstrukcijo za prvo zadružno sončno elektrarno
Okolje & energija
Energetske nagrade Financ
Okolje & energijaNataša Koražija Tako so sestavili finančno konstrukcijo za prvo zadružno sončno elektrarno 2

Za pionirski projekt skupnostne samooskrbe so ustanovili energetsko zadrugo, solastniki elektrarne so hkrati odjemalci, ki so si stroške energije znižali za 30 odstotkov

FINANCE
Okolje & energija
Enertec je razvil simulator za določanje idealne velikosti sončne elektrarne in baterije
Okolje & energija
Energetske nagrade Financ
Okolje & energijaNataša Koražija Enertec je razvil simulator za določanje idealne velikosti sončne elektrarne in baterije 3

Vas mučijo nove omrežnine in razmišljate o novi sončni elektrarni z baterijami? Enertecovo orodje omogoča izračun optimalne kombinacije z naprednimi algoritmi

Portal podpirajo

 INEA

HSE
 

Eles

21.10.2017 07:00
Čas branja: 2 min
Stiropor na vlažni steni pospešuje karbonizacijo zidu
Na razstavi Invent Arena v mestu Třinec na Češkem (z leve) Damjan Mlakar, predstavnik združenja ASI, izumitelj Ivan Klaneček in izumitelj Aleš Rajšter

Mariborsko družinsko podjetje Ing.klan je poslovno povezano z nemškim podjetjem s podobnim poslovnim programom in z avstrijskim kupcem njihovih licenc.

Zdravi materiali

Ukvarjajo je tudi s sanacijami. Pri obnovi kulturnozgodovinskih stavb lahko uporabljajo samo zdrave biološke in mineralne materiale, ki ne vsebujejo akrilatov, topil, razredčil, žlindre in pepela sežganih odpadkov. V Sloveniji takšnih materialov ni mogoče kupiti, zatrjujejo v Ing.klanu, zato so se lotili inoviranja in izumljanja. Pri tem uporabljajo zdrave biološke in materialne surovine, pri trajnostnih izvedbah pa jamčijo za kakovost za deset let ali več.

Podjetje ima 78 inovacij ali izumov, 17 patentov, 13 modelov in 48 blagovnih znamk. Na razpisih v Evropi, Aziji in ZDA so dobili 67 nagrad, od teh polovico za prvo ali drugo mesto. Izkoriščajo 96 odstotkov inovacij in izumov. Med referencami navajajo prenove stavb državnega zbora, Mladike, finančnega arhiva, bežigrajskih fasad, stavbe in mlina v Kostanjevici, Rimskih toplic, gradu Otočec, občinske palače v Piranu, piranske cerkve, koprske katedrale in cerkve v Slivnici. Prenovili pa so tudi okoli 350 stanovanjskih stavb.

Biološka naslaga na stenah

V Sloveniji je okoli 60 odstotkov čezmerno vlažnih stavb. Z oblaganjem takšnih stavb s stiroporom brez preverjanja vlage vložki niso donosno izkoriščeni. Poleg tega je zamolčan strupeni stiren, zatrjujejo v Ing.klanu. Navajajo raziskave nemške organizacije Fraunhofer, po katerih oblaganje zidov, v katerih so štirje odstotki vlage, izniči 50 odstotkov termike, če je vlage 16 odstotkov, pa je uničena vsa termika. Oblaganje z dodatnimi štirimi sintetičnimi za paro neprepustnimi sloji pa uniči zdravo mikroklimo v prostoru.

Če je na fasadi paroneprepustni stiren, znotraj pa so na stenah sintetične izravnalne mase, so zidovi na obeh straneh neprepustni za zrak, kar pospešuje karbonizacijo obodnega zidu. Če je vlažnost zraka čezmerna, pa se pojavita rosenje in biološka naslaga na zunanjih stenah, so še zapisali v Ing.klanu v prijavi za okolju prijazno podjetje.

Napišite svoj komentar

Da boste lahko napisali komentar, se morate prijaviti.
Več o temi
Kliknite [+] poleg oznake in se prijavite na obveščanje. S klikom na ime posamezne oznake preverite seznam člankov.
FINANCE
Članki
Rekordni optimizem v nemškem gospodarstvu
Finance
FinanceAlbina Kenda Rekordni optimizem v nemškem gospodarstvu

Boljše volje pa niso le nemški, temveč tudi slovenski direktorji, saj se je gospodarska klima novembra izboljšala tudi v Sloveniji, sporoča statistični urad Surs

FINANCE
Članki
Trenutek resnice: Mario Draghi bo predvidoma nakazal, kdaj bo ECB začela višati obrestne mere
Finance
FinanceAlbina Kenda Trenutek resnice: Mario Draghi bo predvidoma nakazal, kdaj bo ECB začela višati obrestne mere 4

Vse oči so spet uprte v Frankfurt, kjer bo šef ECB Mario Draghi na zgodnjepopoldanski tiskovni konferenci predvidoma razkril, kakšna bo denarna politika ECB v prihodnjem letu

FINANCE
Okolje & energija
Na Okoljskem srečanju: kako do denarja za okoljske projekte
Okolje & energija
Okolje & energijaBorut Hočevar Na Okoljskem srečanju: kako do denarja za okoljske projekte

LIFE je največji evropski finančni mehanizem evropske komisije, namenjen izključno ukrepom za varstvo okolja, ohranjanje narave, blaženju podnebnih sprememb in prilagajanju nanje.

FINANCE
Zakaj je energetska samooskrba za podjetja tako pomembna in kakšne so rešitve na trgu?
OGLAS
Finance
Finance PR Zakaj je energetska samooskrba za podjetja tako pomembna in kakšne so rešitve na trgu? (OGLAS)

Sončne elektrarne nudijo podjetjem cenovno ugodno, trajnostno in zanesljivo oskrbo z energijo, kar pomembno zmanjšuje stroške, še posebej za tista podjetja z visoko porabo energije.

PA
Novice
Na Okoljskem srečanju: dobre prakse in kako do denarja za okoljske projekte
Finance Akademija
NovicePoslovna akademija Na Okoljskem srečanju: dobre prakse in kako do denarja za okoljske projekte

Okoljsko srečanje 2017 bo potekalo pod naslovom »Odličnost, inovativnost in učinkovitost v praksi – okolju prijazni projekti v Sloveniji in tujini«

FINANCE
Okolje & energija
Dolga vrsta do okolja prijaznih izdelkov slovenskega gospodarstva
Okolje & energija
Okolje & energijaBorut Hočevar Dolga vrsta do okolja prijaznih izdelkov slovenskega gospodarstva

Značilnost prijav na letošnji okoljski razpis časnika Finance in Eko sklada je veliko število visoko zahtevnih izdelkov in delovnih postopkov, razvitih v slovenskih podjetjih.

FINANCE
Okolje & energija
Trajnostni razvoj je tudi ekonomski imperativ
Okolje & energija
Okolje & energijaBoris Sučić Trajnostni razvoj je tudi ekonomski imperativ 3

Kultura okoljske odgovornosti in samozavesti – zakaj jo potrebujemo?

FINANCE
Skupina HSE: s trajnostnimi energetskimi projekti in rešitvami za končne odjemalce poganjamo zeleni prehod
OGLAS
Finance
Skupina HSE
Finance PR Skupina HSE: s trajnostnimi energetskimi projekti in rešitvami za končne odjemalce poganjamo zeleni prehod (OGLAS)

Skupina HSE je največja proizvajalka električne energije iz obnovljivih virov v Sloveniji in nosilka zelenega prehoda. Sledimo poglavitnim strateškim smernicam države in Evropske unije na področju trajnostnega razvoja ter temu nenehno prilagajamo svojo dejavnost in storitve. Več kot polovica proizvedene električne energije iz skupine HSE že danes prihaja iz obnovljivih virov, končnim odjemalcem pa ponujamo celovite in konkurenčne energetske rešitve na področju trajnostne energetske oskrbe in samooskrbe.